Programma vrijdag 3 maart 2017

Joyce Bergvelt – Schrijven

Joyce Bergvelt groeide op in Japan, Engeland en Taiwan. Ze studeerde Chinese Studies aan de Engelse universiteit van Durham en bracht twee jaar door aan Renmin Daxue in Beijing en NTNU in Taiwan. Na in de jaren negentig gewerkt te hebben voor onder meer RTL, als logistiek en productioneel planner en als schrijfster voor het tijdschrift Hollandse Nieuwe schreef ze in 2015 haar eerste roman genaamd Formosa, voorgoed verloren, over de VOC op Taiwan.

Lilian Kranenburg – Guanxi

Lilian Kranenburg studeerde Chinese taal en cultuur aan de Universiteit Leiden (1979-1986) inclusief een jaar aan NTNU in Taiwan. Ze is al meer dan twintig jaar onderzoekster van de Chinese markt en weet alles over handelen met China. Ze helpt bedrijven in China met de problemen die zij tegen het lijf lopen wanneer ze vaste voet aan de grond in China proberen te krijgen.Voor dit doel heeft ze een eigen organisatie, Guanxi. Dit is een non-profit organisatie die professionals met China-expertise wil verbinden met bedrijven die kennis over China nodig hebben. De leden bestaan uit onder meer vertalers, coaches, journalisten, advocaten, accountants en bankiers die kennis hebben over de Chinese markt.